KQZ: Rinumërohen 312 vendvotime

26 shkurt 10:42

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) është duke vazhduar rinumërimi i 552 vendvotime, kurse deri të enjten në mesnatë janë rinumëruar 312.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi

“Deri të enjten në mesnatë janë rinumëruar 312 nga 552 vendvotime”, tha Elezi.

Ai, gjithashtu bëri të ditur se në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve është duke vazhduar procesi i vlerësimit të pakove nga diaspora.

KQZ ditën e enjte po ashtu ka marrë vendim që të rinumërohen edhe 58 vendvotime tjera. Rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve pritet të shpallen javën e ardhshme.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ines Demiri, ambasadore e Kosovës dje ka arritur në Izrael.…