Kreshnik Ahmeti emërohet zëvendësministër i Jashtëm

08 prill 11:33

Kryeministri Albin Kurti ka emëruar Kreshnik Ahmetin zëvendësministër të parë në Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës.

Lajmin për Klankosova.tv e ka konfirmuar këshilltari i ministres së Jashtme Donika Gërvalla, Lendrit Iljazi.

Kreshnik Ahmeti ka qenë shef i kabinetit në Ministrinë e Jashtme gjatë kohës sa Glauk Konjufca ishte ministër.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver…