Kryeministri Haradinaj kujton vëllezërit, Shkëlzenin dhe Enverin

15 prill 2018 | 11:46

Kryeministri, Ramush Haradinaj, sot ka kujtuar dy vëllezërit e tij, Shkëlzen Haradinajn i vrarë gjatë luftës dhe Enver Haradinaj, që u vra pasluftës.

Postimi i plotë i Haradinajt në llogarinë e vet në “Facebook”:

Shkëlzen dhe Enver, pushka juaj i dha krah lirisë! Familja jonë ka pasë shumë dhembje e padrejtësi. Sot këtë dhembje duhet ta kthejmë në forcë, që t’ia besojmë lirinë ligjit dhe përditë të angazhohem që të triumfojë drejtësia në vendin tonë.

Pushoni të qetë vëllezër!

RH

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Me rastin 19 vjetorit të rënies në vijat e para…