Kryeministri Kurti takon ambasadorin e Hungarisë

05 shkurt 21:37

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Zëvendës Kryeministrin Haki Abazi, takuan sot ambasadorin hungarez, Laszlo Markusz.

Në njoftimin e bërë nga zyra e kryeministrit, thuhet se fokusi i këtij takimi përveç marrëdhënieve bilaterale dhe miqësore në mes të dy vendeve tona ishte si dhe ai i zhvillimit.

Të dy palët u dakorduan që takimet t’i vazhdojnë edhe në të ardhmen dhe kështu ta rrisin bashkëpunimin.

Kryeministri i Kosovës, gjatë ditës së sotme ka zhvilluar disa takime me ambasadorët e huaj në vend./Epoka re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri” – dega në…