Kryetari i Nismës në Gjakovë përkujton Abenë, Bedri Shalën, Elton Zherkën dhe Përmet Vulën

10 gusht 14:04

Sot bëhen 21 vjet nga rënia heroike e Bekim Berishës-Abesë, Bedri Shalës, Elton Zherkës dhe Përmet Vulës.

Me këtë rast, kryetari i Degës së Nismës Socialdemokrate në Gjakovë, Fazli Hoxha, ka thënë se me trimërinë e tyre dhe me sakrificën e lartë që kishin për atdheun, ata e bënë edhe më të fortë Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës në misionin e saj të lirisë.

“Dëshmorët e kombit duhet të kujtohen përherë dhe do të jenë frymëzim dhe udhërrëfyes në ndërtimin e të ardhmes së shtetit tonë. Lavdi të gjithë dëshmorëve të kombit!”, ka shkruar Hoxha në llogarinë e vet në “Facebook”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ekrem Gjokaj, kryeshef në Agjencinë për Zhvillimin e Bujqësisë, në…