Më 3 gusht zgjedhet kryetari i ri i LDK-së

18 korrik 15:50

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka pritur në takim kryetarët e degëve të kësaj partie, me të cilët ka biseduar rreth përmbylljes së procesit zgjedhor brenda LDK-së.

Sipas njoftimit të LDK-së zgjedhjet në LDK do të kulmojë me Kuvendin Zgjedhor i cili do të mbahet më 3 gusht, ku do të zgjedhen kryetari dhe Këshilli i Përgjithshëm.

“Këto organe udhëheqëse do të përgatisin LDK-në, në ndërlidhje të ngushtë me qytetarët e Kosovës, për fitoret e radhës në zgjedhjet lokale dhe qendrore për t’i dhënë vizion dhe orientim temave të mëdha me të cilat po ballafaqohet Kosova. Kuvendi i LDK-së do të ketë karakter solemn ku do të rikonfirmohet puna dhe performanca e LDK-së, fuqia politike dhe lidhja e fuqishme tridhjetëvjeçare e LDK-së me popullin e Kosovës”, ka njoftuar LDK-ja.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Para pak çastesh u publikua lajmi se kinse deputeti i…