Ku do ta presin Vitin e Ri, liderët e Kosovës (Video)

28 dhjetor 19:53

Kryeministri i Kosovës dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj vitin e ri do ta festojë me familje në vendlindjen e tij, në Gllogjan.

Në shtëpinë e prindërve do të festojë edhe kryetari i Kuvendit dhe i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. Kabineti i kreut të Kuvendit ka thënë për “RTV Dukagjini” se Veseli preferon që si edhe në të kaluarën, netët festive të vitit të ri t’i kalojë me familje te prindërit e tij në Mitrovicë.

Me familje do të festojë edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Zyra e kreut të LDK-së bëri të ditur se Mustafa, Vitin e ri do ta pres në shtëpi, me familje, “me nipa e mbesa”.

Viti 2017 përfundon të dielën mbrëma, ndërsa në Kosovë deri më tani ka hyrë mbi 23 mijë kilogram mjete piroteknike, të cilat do të përdoren gjatë kësaj feste.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka…