Kualifikohen Porto dhe Schalke, Galatasaray në Ligën e Evropës

11 dhjetor 21:07

Nga Grupi D për 1/8 e finales është kualifikuar skuadra e Portos dhe Schalke 04, pasi kanë shënuar fitore ndaj Galatasarayt dhe Lokomotivës së Moskës.

Porto e mposhti skuadrën e Galatasarayt në Turqi me rezultat 2-3, kurse gjermanët e Schalkës në fund e mposhten skuadrën e ruse Lokomotiva Moskë (1-0).

Në Ligën e Evropës kualifikohet Galatasarayt me 4 pikë.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-shefi i shtabit të Zonës Operative të Llapit, Nuredin Ibishi,…