Kumbulla për ftesën e Sylvinhos: Ëndërr që u bë realitet

28 maj 2024 | 12:07

“Ëndërr që u bë realitet”, ky ka qenë reagimi i qendërmbrojtësit të Sasuolos, Marash Kumbulla, pasi ka mësuar se është grumbulluar nga trajneri Sylvinho për të qenë pjesë e kuqezinjve në “Euro 2024”.

Edhe pse ky ishte një sezon shumë i vështirë për Kumbullën pasi u kthye nga një dëmtim i rëndë, ai ia doli të merrte ftesë nga strategu brazilian.

“Krenaria që ndiej tani është e vështirë të shpjegohet. Të luaj në këtë kompeticion duke përfaqësuar vendin tim është një ëndërr dhe më në fund do ta bëj realitet! Do të jetë një turne shumë i vështirë, por jam i sigurt se si skuadër do të japim gjithmonë maksimumin për t’i bërë njerëzit tanë të gëzohen dhe t’ju bëjnë krenarë! Forca Shqipëri!”, ka shkruar Kumbulla.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Klubi që drejtohet nga Tahir Batatina ka “blinduar” tre futbollistë…