“Kurbani” përkthehet në italisht

29 prill 13:20

Libri “Kurban” i kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, ka gjetur dritën e botimit edhe në Itali. Lajmin e ka bërë me dije vetë Rama përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”: “Me librin e sapodalë në libraritë italiane ju uroj një ditë të mbarë”.

Parathënia e përkthimit është shkruar nga gazetarja, shkrimtarja dhe autorja televizive, Daria Bignardi. Në kopertinën e librit është fotoja e Edi Ramës, shoqëruar me shkrimin “Ishte viti 2000, kur Tirana nuk ishte aspak ajo që është sot”. Libri “Kurban” i kryeministrit Rama është përkthyer edhe në turqisht.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bedri Islami Pa as më të voglin dyshim, viti 1981…