Kurti dëshiron zhdukjen e opozitës

21 shtator 2023 | 08:17

Nënkryetari i LDK-së, Lutfi Haziri, duke komentuar deklaratën e Kurtit rreth opozitës, ka thënë se ai dëshiron zhdukjen e opozitës.

Ai tha se pozicioni i tij me opozitën në raport me dialogun tregon që nuk e ka merituar mbështetjen e LDK-së.

“Kurti nuk ka arritur të imponojë asnjë pozicion në favor të Kosovës”, tha Haziri në Kanal 10.

Ai shtoi që Kurti i ka ndryshuar kriteret në dialog me Serbinë dhe ka pjellë një marrëveshje si ajo e Ohrit e cila po i kthehet bumerang.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një kombi i Policisë së Kosovës dyshohet të jetë djegur…