Kurti: Dialogun do ta udhëheq unë, jo presidenti

10 tetor 17:59

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, në një intervistë për “Radion Evropa e Lirë”, thotë se ardhja e tij në postin e kryeministrit, do të thotë fillimi i qeverisjes së mirë me një njeri, i cili e kupton që politika është shërbim, që politika është përfaqësim, dhe që politika është vullnet e vizion.

Ai thekson se dialogun politik me Serbinë do ta udhëheqë ai, dhe se presidenti nuk do të mund të udhëheqë më me këtë proces.

Intervista e plotë:

https://www.evropaelire.org/a/kurti-dialogun-e-udheheq-une-jo-presidenti/30210044.html

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
11.10.2019 Punime të domosdoshme për sigurinë e sistemit Prishtinë 1.…