Kurti: Drejtësia duhet të merret me marrëveshjen e fshehtë Thaçi-Rasmussen

26 shkurt 14:20

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, në një konferencë për medie, ka folur rreth letrës se fshehtë  të ish-kryeministrit Hashim Thaçi për një marrëveshje të arritur me sekretarin e atëhershëm të  NATO-s, Anders Fogh Rasmussen.

Kurti ka thënë për shkak të fshehjes së kësaj marrëveshje do të duhej të merren organet e drejtësisë.

Më tutje, Kurti ka thënë se janë të interesuar për marrëdhënie të mira me KFOR-in dhe NATO-n.

Në këtë kontekst, Kurti ka bërë me dije se nesër në mëngjes do të ketë një takim me komandantin e KFOR-it.

Kryeministri Albin Kurti mban konferencë për media (Drejtpërdrejt)

Gepostet von KosovaPress am Mittwoch, 26. Februar 2020

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar sot…