Kurti takon Quintin, diskutuan për targat ilegale

28 tetor 20:24

Kryeministri Albin Kurti bashkë me zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi, zëvendëskryeministren Donika Gërvalla Schwarz dhe ministrin e Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka pritur në takim ambasadorët e vendeve të Quintit dhe përfaqësuesin e Zyrës së Bashkimit Evropian në Kosovë.

Siç njofton Zyra e Kryeministrit, në këtë takim u bisedua lidhur me vendimin e Qeverisë së Republikës së Kosovës që obligon pronarët e mjeteve me targa ilegale që të njëjtat t’i kthejnë në targa zyrtare RKS.

“​U prezantua propozimi i Qeverisë lidhur me targat ilegale “PR”, “KM”, “PZ”, “GL”, “UR”, “PE”, “DA” apo “ĐA”. Gjatë këtij takimi u ritheksua përkushtimi i Qeverisë së Republikës së Kosovës, për ligjshmëri, paqe dhe siguri”, ka njoftuar Qeveria e Kosovës.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, ka dalë me një deklaratë…