Kurti uron popullin belg për Ditën Kombëtare të Belgjikës

21 korrik 12:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka popullin belg për Ditën Kombëtare të Belgjikës.

Kurti nëpërmjet llogarisë se vet në “Twitter” ka falënderuar shtetin belg për përkrahjen e vazhdueshme për Kosovën, duke shprehur solidaritetin me të prekurit nga përmbytjet që kanë ndodhur në këtë shtet.

“Gëzuar Ditën Kombëtare për popullin e Belgjikës, shtëpia e BE-së dhe NATO-s. Ne i falënderojmë ata për mbështetjen e tyre të vazhdueshme për vendin tonë dhe shprehim solidaritetin dhe mbështetjen tonë me të gjithë të prekurit nga përmbytjet shkatërruese në Belgjikë dhe në veri-perëndim të Evropës”, ka shkruar Kurti.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Izabella Lleshdedaj shpall të pavlefshme diplomën e Sh.M.M “Hysni Zajmi”,…