Kuvendi formon 14 komisione parlamentare

13 shkurt 2020 | 16:09

Kuvendi i Kosovës ka votuar pro zvogëlimit të numrit të komisioneve parlamentare nga 16 sa ishin në 14.

Formimi i i këtyre komisioneve është bërë edhe me votat e subjekteve politike opozitare.

“Me 90 vota për, asnjë kundër dhe një abstenim kalon edhe propozim vendimi për funksionalizimin e komisioneve parlamentare sipas propozimit të kryesisë”, ka njoftuar kryeparlamentarja Vjosa Osmani.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Trajneri Manchester Cityt, Pep Guardiola pranon se ai mund të…