Ky është aktgjykimi i plotë i Gjykatës Speciale për Gucatin dhe Haradinajt

18 maj 11:24

Zyra për media e Gjykatës Speciale përmes një komunikate për media ka publikuar aktgjykimin e plotë dënues për Hysni Gucatin dhe Nasim Haradinajn.

Drejtuesit e OVLUÇK-së janë dënuar të mërkurën me nga 4 vjet e gjysmë burgim dhe 100 euro gjobë.

Koha e paraburgimit të tyre do të llogaritet në dënimin e shqiptuar.

Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj janë arrestuar më 25 shtator të vitit 2020 në Prishtinë dhe janë transferuar në objektin e paraburgimit të Dhomave të Specializuara të Kosovës, përkatësisht më 25 dhe 26 shtator 2020.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Komisionari i Bashkimit Evropian (BE) për zgjerim, Oliver Varhelyi, ka…