Ky është moti për këtë fundjavë

16 mars 2019 | 10:15

Në Kosovë gjatë kësaj fundjave do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Temperaturat do të shënojnë ngritje graduale në të dy vlerat ekstreme, minimalet do të lëvizin ndërmjet 0-4 gradë celsius, ndërsa temperaturat maksimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-17 gradë  celsius”, është bërë me dije në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Era do të vazhdojë ta mbajë drejtimin e veriut dhe jugperëndimit, shpejtësia maksimale e së cilës do të arrijë deri 6m/s.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rreth 1800 efektivë policie janë angazhuar gjatë ditës së sotme,…