Ky është orari i shfaqjeve të filmave në “Kino ABC”: Fast & Furious 9, në ora 18:00 dhe 20:30

09 qershor 17:56

#The Croods; A New Age – Vetëm gjatë vikendit në ora 14’00

I Animuar/Aventurë/Komedi; 1 orë 35 min

Croods kanë mbijetuar ndaj rreziqeve dhe katastrofave, nga kafshët parahistorike të tërbuara deri në mbijetimin e fundit të botës, por tani ata do të përballen me sfidën e tyre më të madhe nga të gjitha: një familje tjetër.

Rolet: Nicolas Cage, Emma Stone, Ryan Reynolds, Catherine Keener, Cloris Leachman, Clark Duke, Leslie Mann, etj.

Regjia: Joel Crawford

https://www.dreamworks.com/movies/the-croods-2

#Cruella – Çdo ditë në ora 16’00

Komedi/Krim; 2 orë 04 min

“Cruella”, e cila është vendosur në Londrën e viteve 1970 mes revolucionit të punk rock, ndjek një zagare të re me emrin Estella, një vajzë e zgjuar dhe krijuese e vendosur për të bërë një emër me modelet e saj. Ajo miqësohet me një palë hajdutë të rinj që vlerësojnë oreksin e saj për ligësi dhe së bashku janë në gjendje të ndërtojnë një jetë për veten e tyre në rrugët e Londrës. Një ditë, aftësia e modës e Estelës tërheq vëmendjen e Baroneshës von Hellman, një legjendë e modës e cila është elegante në mënyrë shkatërruese dhe e tmerrshme, e luajtur nga dy herë fituesja e çmimit Oscar, Emma Thompson. Por marrëdhënia e tyre vë në lëvizje një rrjedhë ngjarjesh dhe zbulimesh që do të bëjnë që Estella të përqafojë anën e saj të ligë dhe të bëhet Cruella e egër, modë dhe e hakmarrur.

Rolet: Emma Stone, Emma Thompson, Joel Fry, Paul Walter Hauser, Emily Beecham, Kirby Howell-Baptiste, Mark Strong, Sarah Crowden, etj.

Regjia: Craig Gillespie

https://disney.co.uk/movies/cruella

#Fast & Furious 9 – Në ora 18’00 dhe 20’30

Aksion/Aventurë/Krim; 2 orë 25 min

Pavarësisht sa shpejt jeni, askush nuk ia kalon të kaluarës. Dom Toretto (Vin Diesel) po bën një jetë të qetë jashtë rrjetit me Lettin dhe djalin e tij Brianin e vogël, por ata e dinë se rreziku qëndron gjithmonë mbi horizontin e tyre paqësor. Këtë herë, ai kërcënim do ta detyrojë Dom të përballet me mëkatet e së kaluarës së tij nëse do të shpëtojë ata që i do më shumë. Ekipi i tij bashkohet për të ndaluar një komplot shkatërrues botëror të udhëhequr nga vrasësi më i aftë dhe shoferi me performancën më të lartë që kanë hasur ndonjëherë: një njeri i cili gjithashtu ndodh të jetë vëllai i braktisur i Dom, Jakob.

Rolet: Vin Diesel, Michelle Rodriguez, John Cena, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Nathalie Emmanuel, Sung Kang, Helen Mirren, Charlize Theron, etj.

Regjia: Justin Lin

http://www.thefastsaga.com/

Për informata dhe rezervime te biletave thirrni ne tel dhe viber +383 49 721 099 [email protected], www.kinoabc.info, fb: https://www.facebook.com/kinoabcgenci/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Eksperti amerikan për Ballkanin, Alon Ben Meir, ka komentuar qasjen …