Ky është parashikimi i motit për vikend

20 korrik 2018 | 12:44

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë celsius ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë celsius. Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme, e lehtë deri mesatare”, është thënë në njoftimin e IHMK-së.

/Epoka e re/

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dr. Hristo Petrevski (Përkitazi me librin poetik “Ti a ke…