Lajmi i fundit: Kërcënim me bombë në aeroportin ‘Adem Jashari’

06 shkurt 16:37

Zyra për media ka raportuar se kanë pranuar një kërcënim me bombë në Aeroportin Ndërkombëtare të Prishtinës “Adem Jashari”. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e këtij aeroporti, Valentina Gara.

Ajo ka thënë se pasi kanë pranuar informatat e para, personeli dhe të gjithë udhëtarët janë evakuuar.

“Njoftim zyrtar! Konfirmojmë se kemi pranuar një kërcenim me bombë. Udhëtarët dhe personeli janë evakuuar. Ekipet emergjente janë involvuar ne detyrat dhe përgjegjësitë e caktuara”, ka njoftuar Gara.

 

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
07.02.2023 Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Gjilan 1.…