Latifi pranon pajisje rekreative për shtëpinë e të moshuarve (foto)

31 tetor 15:23

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se sipas memorandumit të mirëkuptimit të nënshkruar më herët, sot kanë pranuar pajisjet rekreative për plotësimin sa më të mirë të kushteve në shtëpinë për të moshuar me qëndrim ditor.

Po ashtu, kanë pranuar edhe pajisje për kushte më të mira në SHPG “Hareja” në vlerën 10.000 euro, ku 7.000 euro janë financuar nga organizata humanitare gjermane (ASB) dhe 3.000 euro nga komuna e Rahovecit. “E për këtë u jemi shumë mirënjohës ASB-së për kontributin dhe bashkëpunimin”, ka shkruar në “Facebook” Latifi.

May be an image of 7 people, people standing and outdoors

May be an image of outdoors

May be an image of outdoors and brick wall

May be an image of outdoorsMay be an image of 2 people and people standing

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Bashkimi shënoi fitoren e tretë nga tri ndeshje të zhvilluara,…