Lëshohen në orbitë 34 satelitë

26 mars 13:59
Emergjenca dhe izolimi i miliarda njerëzve ka sjellë ditët e fundit një rritje të përdorimit të rrjeteve sociale dhe aplikacioneve të komunikimit të pamenduar ndonjëherë.

Thirrjet në “Messenger” të “Facebook” dhe “WhatsApp” në terma të kohës së shpenzuar, kanë pësuar rritje me 1 mijë %. Sipas krerëve të Faceook, Instagram dhe WhatsApp rritja e përdorimit si pasojë e virusit nuk ka precedentë në të gjithë sektorin në nivel global dhe sforcimet tani janë përqendruar që të mbahet stabiliteti i aplikacioneve dhe funksionaliteti i sistemeve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përkujtuar të rënët në…