Liqeni ku natyra kthehet në skulptore kristalesh

07 tetor 11:11

Një nga vendet më të mira që duhen vizituar në dimër është, ndoshta, liqeni Baikal në Rusi. Ky vend është më fantastik në shkurt e në mars, kur liqeni është ngrirë dhe temperaturat janë disa gradë nën zero.

Por, në të njëjtën kohë, ajri është i thatë dhe qielli është çuditërisht plot diell dhe pa re.

Të gjitha këto kushte krijojnë pamjet më fantastike në një prej liqeneve më të mëdhenj e më të pastër në botë.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Rreziku dhe zhdukja e disa gjallesave vjen nga dora e…