Lirim Mehmetaj nxjerr deklarimet e Kurtit para tri viteve kur mbronte e Lajçak-un e Borrell-in teksa sulmonte Thaçin

18 shtator 2023 | 15:58

Gazetari Lirim Mehmetaj e ka përsosur metodën e përgënjeshtrimit pa komentuar fare – thjesht duke i nxjerrë në kundërpeshë deklarimet e mëhershme të Kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, me atë të sotit.

Kësaj here nxori atë çfarë thoshte në Qeverinë Kurti I për ndërmjetësit evropianë, Josep Borrell dhe Miroslav Lajçak, krejtësisht në kundërthënie me atë çfarë thotë sot – për më tepër, Mehmetaj rikthen edhe atë çfarë thoshte ish-Presidenti Hashim Thaçi, për ndërmjetësit, dhe atë çfarë thoshte Kurtin për Thaçin saktësisht për shkak të deklarimeve të këtij të fundit për ndërmjetësit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ata janë një nga çiftet më të dashur dhe të…