Liverpool – Inter, formacionet zyrtare

08 mars 20:24

Liverpooli do të pres Interin në ‘Afield Road’ në ndeshjen kthyese  të Ligës së Kampionëve.

Ndeshjen e parë në ‘San Siro’ e kishin fituar The Reds me rezultat 2-0, duke bërë një hap të madh drejt çerekfinales.

Duke parë rezultatin e ndeshjes së parë Interi nuk ka se çfarë të humb dhe do të tentojë gjithçka në këtë ndeshje.

Për këtë Siemone Inzaghi ka vendosur të luajë me emra si Alexis Sanchez dhe Lautaro Martinez.

Në anën tjetër Jurgen Klopp si vendas do t’i kundërvihet me emra si Mo Salah, Diogo Jota dhe Sadio Mane.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson; Jones, Fabinho, Thiago; Salah, Diogo Jota, Sadio Mane.

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Dumfries, Vidal, Brozovic, Çalhanoglu, Perisic; Alexis Sánchez, Lautaro Martinez

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
NATO dhe SHBA-të duket se kanë vendosur më në fund…