Liverpooli fitore spektakolare me 10 lojtarë ndaj Newcastle

27 gusht 2023 | 21:18

Liverpool merr një fitore spektakolare 1-2 ndaj Newcastle në “St. James’s Park”, një ndeshje që kanë luajtur thuajse me një lojtarë më pak.

Vendasit e nisën vrullshëm dhe morën avantazhin në minutën e 25-të, kur pas një gabimi të Aleksander-Arnold, ishte Anthony Gordon që shënoi në portën e Alisson.

Vetëm tri minuta më vonë Van Dijk u ndëshkua me karton të kuq për një faull ndaj Ëilson. Megjithatë Liverpooli rezistoi dhe në fund Klopp zgjidhi gjithçka me aktivizimin e Darëin Nunez.

Sulmuesi shënoi dy herë në portën e Neëcastle, duke kompletuar përmbysjen dhe duke i dhënë 3 pikët Liverpoolit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Sfida mes Villarealit dhe Barcelonës ka dhuruar show. Katalanasit kanë…