Lladrovci nderon dëshmorin Asllan Fazliu

23 mars 2018 | 14:46

Me rastin e shënimit të 19-vjetorit të rënies së dëshmorit Asllan Fazliu, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci, i shoqëruar edhe nga bashkëpunëtorët komunal ka bërë homazhe të premten në varrezat e dëshmorëve në Gllanasellë ku pushon trupi i dëshmorit Fazliu.

Lladrovci ka vlerësuar veprën e dëshmorit Fazliu për luftën dhe sakrificën e dhënë gjatë luftës së lavdishme të UÇK-së.

Ai ka thënë se Asllani ka qenë njeri nder të parët që është rreshtuar krah ushtarëve të UÇK-së.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se fushata ajrore…