Lladrovci nderon Rasim Kiçinën dhe Ragip Halilajn

30 maj 15:05

Me rastin e 21-vjetorit të rënies së heronjve Rasim Kiçina e Ragip Halilaj, kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci me bashkëpunëtorë, kanë bërë homazhe pranë shtatores së heroit Kiçina në sheshin “Fehmi Lladrovci” dhe në Kompleksin e varrezave të dëshmorëve në Marinë.

Kryetari Lladrovci  ka thënë se sot kujtojnë dy heronj të cilët dhanë kontribut të madh në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, të cilët ishin pjesë e shumë betejave të lavdishme të luftës çlirimtare

“Lavdi e përjetshme për heronjtë Rasim Kiçina e Ragip Halilaj!”, ka thënë Lladrovci. (L.G/ Epoka e re)

Image may contain: one or more people, people standing, sky, tree, cloud and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, cloud, sky, outdoor and natureImage may contain: one or more people, cloud, sky and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, sky and outdoorImage may contain: one or more people, people standing, outdoor and natureImage may contain: cloud, outdoor and nature

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Kadri Veseli, ka…