Llapi siguron çerekfinalen në “Riza Lushta”

14 shkurt 2018 | 14:49

Skuadra e Llapit e ka siguruar kualifikimin në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll, pasi mposhti Trepçën ’89, me rezultat 0-2 në stadiumin “Riza Lushta”.

Golat e fitores për skuadrën e Tahir Batatinës i shënuan Mirlind Daku dhe Ilir Blakqori në minutat e fundit të ndeshjes.

Rezultatet

Prishtina – Kosova (P)   5-0
Trepça’89 – Llapi            0-2
Drenica – Arbëria           7-1
Istogu – Drita                  0-1
Vëllaznimi – Rahoveci   1-0
Ballkani – Gjilani            0-1 (pas vazhdimeve)
Vushtrria – Liria             1-1 (6-5 pas penalltive)

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Si një vend i ri, Kosova vazhdon të ketë nevojë…