Luani, krah për krah me bashkëluftëtarin e babait të vet

29 qershor 23:27

Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, dega në Deçan, ka postuar një fotografi të kohës së luftës në Kosovë të Gjeneral Shkëlzen Haradinajt dhe bashkëluftëtarit të tij Nazim Ademajt, ndërsa një foto tjerët ku aty shihen, tani oficeri më i ri i Ushtrisë së Kosovës, Luan Shkëlzen Haradinaj me bashkëluftëtarin e babait të tij Nazim Ademaj, oficer në Ushtrinë e Kosovës.

Postimi i OVL-Deçan:

Dy bashkëluftetar të UÇK-së, Shkëlzeni e Nazimi.

Dy oficer të Ushtrisë së Kosovës, Nazimi dhe djali i Shkëlzenit, Luani! 🇦🇱🇽🇰🙏

Të perkulemi për të kaluarën dhe sakrificen e tyre dhe gjithë dëshmorëve të rënë për liri!

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Në Komunën e Ferizajt sot janë paraqitur edhe 21 raste…