LV-ja propozon projektligj për përcaktimin e marzhës së fitimit për produktet bazë

30 qershor 12:14

Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje ka propozuar sot në seancën e Kuvendit që të iniciohet projektligji për caktimin e marzhës së fitimit për produktet bazë.

Në këtë listë të produkteve hyjnë; drithërat, kripa, sheqeri, qumështi dhe produktet e qumështit, vaji për ushqim, vezët si dhe disa produkte tjera bazike.

Shefja e Grupit Parlamentar të LV-së, Mimoza Kusari-Lila ka thënë se është e rëndësishme që Kuvendi të trajtojë me seriozitetin rritjen e çmimeve që prekin secilin qytetar, shkaqet dhe pasojat dhe të propozojmë masa të cilat të zbatuara nga Qeveria e lehtësojnë jetën e qytetarëve.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-komandanti i UÇK-së në Zonën Operative të Drenicës, Sami Lushtaku,…