Mariah Carey: Vuaj prej 17 vjetësh nga çrregullimi bipolar

15 prill 13:14

Këngëtarja e njohur Mariah Carey ka zbuluar së fundmi se vuan nga çrregullimi bipolar. Këtë gjë ajo e ka bërë me dije në një intervistë për revistën “People”.

Ajo ka treguar se këtë diagnozë e kishte marrë vesh në vitin 2001. Ky diagnostifikim kishte ndodhur rastësishëm kur këngëtarja ishte shtruar në spital si pasojë e një ezaurimi emocional dhe fizik pas xhirimeve të filmit “Glitter”.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ka kaluar rreth një vit e gjysmë që nga ndarja…