Matoshi: Ibrahim Rugova ka synuar bashkimin kombëtar

11 shkurt 22:49

Ish-gazetari dhe analisti i rregullt i zhvillimeve politike, Halil Matoshi, ka folur për qëndrimet e presidentit të ndjerë të Kosovës, Ibrahim Rugova, para luftës.

Matoshi ka thënë në T7, se Rugova gjithnjë ka dashur bashkim kombëtar mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Sipas Matoshit, Rugova ka vlerësuar se “Republika e Kosovës është kompromis”.

Ai ka thënë se, sipas Rugovës, pavarësimi nuk ka qenë kërkesa maksimale e shqiptarëve të Kosovës.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës, Ramiz Kelmendi, ka thënë se…