Mbbape, lojtari më i mirë i ri

03 dhjetor 21:25

Sulmuesi i PSG-së, Kylian Mbappe e ka fituar çmimin e me të mirit nga lojtarët e rinj.

Skuadra franceze ka paguar 180 milionë euro për Mbappen, i cili ka qenë ndër lojtarët më meritor për triumfin e Francës në Kupën e Botës, por edhe me rezultat e skuadrës së PSG-së.

Mbappe mposhti Houssem Aouarin e Lyonit, Trent Alexander-Arnoldin e Liverpoolit, Patrick Cutronen e Milanit, Ritsu Doan e Groningenit, Gianluigi Donnarumma të Milanit, Amadou Haidaran e Salzburbut, Justin Kluivertin e Romës, Christian Pulisicin e Dortmundit dhe Rodrygon e Santosit.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
ADEM GASHI Z. Hahn, nuk dyshoj se ju e njihni…