‘Mbrojtja e emigrantëve, prioritet i yni’

26 janar 2018 | 14:52

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko, është takuar në Athinë me ministrin e Brendshëm grek, Panagiotis Skouletis.

Ky i fundit i ka garantuar ministrit Majko se mbrojtja e emigrantëve dhe sidomos komunitetit shqiptar, është prioritet i qeverisë greke.

Ndërsa ministri Majko ka përmendur takimet e fundit në mes të ministrave të jashtëm dhe kryeministrave grekë e shqiptarë, që siç ka thënë, kanë përcjellë mesazhe shumë të qarta për lidhjet dypalëshe.

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një letër misterioze është publikuar nga mediet amerikane dhe dyshohet…