Media kroate rikrijon ngjarjen tragjike në Kroaci, ku mbetën 10 persona të vdekur (Video)

25 korrik 2021 | 22:01

Bazuar në informacionet e marra nga autoritetet policore, mediumi kroat, “Dnevnik”, ka rikonstruktuar momentin e aksidentit të autobusit të linjës Frankfurt-Prishtinë, ku humbën jetën 10 persona dhe u lënduan rreth 45 të tjerë.

Sipas ilustrimit që mediumi i ka bërë, vozitësi i autobusit po lëvizte në korsinë jugore, në drejtim të Lipovacit, në kilometrin e 211-të, kur humbi drejtimin dhe doli nga rruga.

“Pasi kaloi në zonën me bar, autobusi i pasagjerëve u rrotullua anash”, thuhet nga Dvevnik.

VIDEO

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dhjetë persona kanë vdekur dhe mbi 40 të tjerë janë…