Medvedev: Rusia po lufton një betejë të shenjtë kundër Satanit

04 nëntor 11:04

Ish-presidenti rus Dmitry Medvedev e ka përshkruar luftën e Rusisë në Ukrainë si një konflikt të shenjtë me Satanin, duke paralajmëruar se Moska mund t’i dërgojë të gjithë armiqtë e saj në zjarret e përjetshme të Gehenës.

Medvedev, i cili dikur e konsideronte veten si një modernizues liberal si president nga viti 2008 deri në vitin 2012, tha se Moska po luftonte “të droguarit e çmendur nazistë” në Ukrainë të mbështetur nga perëndimorët, të cilët ai tha se “u rrjedhin pështymë në mjekër nga degjenerimi”.

Kjo vjen pasi Ukraina dhe Perëndimi kanë hedhur poshtë vazhdimisht pohimet e Presidentit Vladimir Putin se Ukraina drejtohet nga fashistë që kanë persekutuar rusishtfolësit. Në vend të kësaj, ata e konsideruan luftën si një rrëmbim brutal të tokës nga Moska, shkruan Reuters.

Në një mesazh për shënimin e Ditës së Unitetit Kombëtar të Rusisë, z. Medvedev tha se detyra e atdheut ishte “të ndalojë sundimtarin suprem të Ferrit, çfarëdo emri që ai përdor – Satana, Lucifer apo Iblis”.

Tani nënkryetari i Këshillit të Sigurimit të Rusisë, z. Medvedev tha se Rusia kishte armë të ndryshme, duke përfshirë aftësinë për të “dërguar të gjithë armiqtë tanë në Gehenën e zjarrtë”, duke përdorur një term hebraik që shpesh përkthehet si Ferr.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Një lajm i mirë ka ardhur në adresën e federatës…