Meghan Markle dëshiron ta lindë foshnjën në ujë

14 prill 16:29

Meghan Markle do të lindë fëmijën e saj në ujë dhe kjo do ishte hera e parë për pallatin mbretëror .

Dukesha e Sussex është thënë se ka biseduar me miqtë rreth përdorimit të një pishine për lindje në shtëpi, ndërsa pritet të sjellë në jetë foshnjën e saj nga dita në ditë.

Kërkesa vjen pasi Meghan, 37 vjeç, kishte emëruar ekipin e saj të lindjes, të udhëhequr nga një mjeke femër, duke “zhveshur” kështu një traditë mbretërore prej katër dekadash me shmangien e Lindo Wing të Spitalit St Mary në Londër.

Një mik i princit Harry i ka thënë “The Daily Star” të dielën: “Është e qartë se Meg është kundër ilaçeve, kështu që asnjëri prej nesh nuk ishte i tronditur kur kuptuam se kishte folur për lindjen në ujë. Me sa duket ajo dëshiron që fenomeni të jetë sa më i natyrshëm që të jetë e mundur: pa anestezi, pa spital dhe kështu me radhë”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Shumica e profileve të “Instagram”-it janë të mbushura me foto…