Meghan vendos rregullin e ri në familjen mbretërore

19 gusht 2019 | 11:11

Dukesha e Sussex, Meghan Markle, si aktiviste për të drejtat e kafshëve, i ka ndaluar familjes mbretërore që të shkojë për gjueti shpendësh. Kjo ishte një traditë që ndiqej çdo vit nga pjesëtarët e pallatit “Kensington”, mirëpo s’do të përsëritet më këtë vit.

Pas vendimit të Meghanit, e gjithë familja mbretërore ka hequr dorë nga gjuetia, duke mbështetur unanimisht Meghanin për t’i mbrojtur kafshët e shpendët. Kjo nuk është hera e parë që dukesha del kundër rregullave të pallatit mbretëror dhe vendos rregulla të tjera.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Dy vajza turiste po kërkohen nga autoritetet në Hawaii pasi…