Messi për herë të gjashtë fiton ‘Topin e Artë’

02 dhjetor 21:39

Ylli i Barcelonës, Leo Messi është shpallur për herë të gjashtë futbollisti më i mirë në botë.

Në garë për “Topin e Artë”, ylli argjentinas e mposhti yllin e Liverpoolit, Virgil van Dijk dhe yllin e Juventusit, Cristiano Ronaldo.

Messi këtë çmim e fitoi pas një sezoni të mirë me Barcelonën ku në 50 ndeshje në të gjitha garat në edicionin 2018/19, shënoi 51 gola dhe dhuroi 22 asistime.

/Epoka e re/

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar…