Meta nderon ambasadoren kroate me titullin ‘Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut’

20 shtator 2019 | 13:55

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, ka dekoruar me titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” ambasadoren e Republikës së Kroacisë në Shqipëri, Sanja Bujas-Juraga, gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në institucionin e kreut të shtetit.

Postimi i plotë i Metës në llogarinë e vet në “Facebook”:

Kënaqësi e veçantë të vlerësoja sot me Titullin e lartë “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” ambasadoren e nderuar të Republikës së Kroacisë, miken e veçantë të popullit shqiptar, Znj. Sanja Bujas-Juraga, diplomaten e shquar, e cila gjatë mandatit të saj në vendin tonë, spikati me kontributin e çmuar në pasurimin e mëtejshëm të marrëdhënieve miqësore e historike ndërmjet dy popujve tanë, tashmë të një partneriteti strategjik.

Ne do t’i jemi përherë mirënjohës Kroacisë dhe Ambasadores Juraga për mbështetjen dhe përkushtimin e tyre të sinqertë në procesin e integrimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian.
Sanja dhe bashkëshorti i saj Prof. Dr. Ivan Juraga, do të mbahen mend gjithashtu edhe për mbështetjen e tyre të pakursyer dhënë në laboratorin e ri të Universitetit të Tiranës.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kandidati për kryeministër i koalicionit Nisma-AKR-PD, Fatmir Limaj, ka qenë…