Miliarderi rus ndërton akullthyesen e parë private në botë

12 korrik 16:19

Biznesmeni rus Oleg Tinkoff ka thënë se është i gatshëm ta japë me qira akullthyesen e tij private që ka kushtuar 80 milionë euro, e pajisur me pista helikopteri, dhomë masazhi, mjete lëvizëse në akull dhe një nëndetëse të thellësive.

Anija e tij mund të merret me qira nga dashamirësit e aventurës për 740 000 euro në javë. Mjeti 77 metra i gjatë quhet La Datcha. Është prodhuar në kantieret Damen Yachting, i porositur nga 52-vjeçari Tinkoff, i cili është themelues i “Tinkoff Bank”.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Milot Rashica është rikthyer në Kosovë dhe ishte i ftuar…