Ministri Gashi: Kulla e Azem Galicës do të ketë përkujdesje shtetërore

06 dhjetor 13:20

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS), Kujtim Gashi, ka paralajmëruar se shumë shpejt Kulla e Azem Galicës do të jetë nën përkujdesjen e shtetit si dhe do të jetë e hapur për vizitorë.

“Mbrëmë, bashkë me gjeneral Sami Lushtakun vizitova Kullën e trimit të Drenicës, Azem Bejtë Galicës, ku premtova se së shpejti do të intervenojmë që kjo kullë të ketë përkujdesje shtetërore dhe jetë e hapur për vizitorë”, ka shkruar Gashi në llogarinë e vet në “Facebook”.Fotografia e Kujtim GashiFotografia e Kujtim GashiFotografia e Kujtim Gashi/Epoka e re/ 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka…