Ministri i Jashtëm italian viziton Kosovën, pasdite u drejtohet deputetëve në Kuvend

22 qershor 07:33

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Luigi Di Maio sot viziton Kosovën.

Ai do të zhvillojë takime me kryetarin e Kuvendit të Kosovës Glauk Konjufca dhe ministren e Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Ndërsa do t’iu drejtohet në një seancë solemne deputetëve të Kuvendit të Kosovës, në orën 17:30.

 

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Reshjet e breshërit, që ranë pasditen e sotme në disa…