Ministri Shala: Taksën ndaj Serbisë mund ta bëjmë 1000 për qind

09 dhjetor 22:19

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë Endrit Shala ishte i ftuar në emisionin ‘n’Kosovë Show’.

Shala foli gjerë e gjatë për prodhimet vendore dhe taksën 100 për qind ndaj produkteve të Serbisë dhe Bosnjës.

Shala tregoi nëse masa do të hiqet apo do të vazhdojë.

Ai ka thënë,  se nuk kanë qenë kurrë më këmbëngulës për të vazhduar me këtë taksë derisa theksoi se taksa do të bëhej 1000 për qind nëse do të ishte nevoja.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ka qenë i pranishëm në ndejën…