Ministri Vitia, qytetarëve: Qëndroni në shtëpi, bashkë do t’ia dalim

01 prill 21:46

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia, u ka bërë thirrje qytetarëve që të qëndrojnë në shtëpi.

Ai përmes një postimi në llogarinë e vet në “Facebook”, ka shkruar se duhet të merren parasysh rekomandimet e Ministrisë së Shëndetësisë dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës në luftimin e pandemisë koronavirus.

Postimi i Vitisë:

SOT EDHE KATËR TË SHËRUAR, GJITHSEJ DERI SOT 10 TË SHËRUAR ME COVID-19!

T’i ndihmojmë infermierët e mjekët ne në këtë betejë
Qëndroni në shtëpi
Ndiqni rekomandimet e MSH dhe IKSHP
Bashkë do t’ia dalim
#mantilbardhet

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Presidenti Hashim Thaçi në Pressing të T7 ka thënë se…