Miratohet buxheti i Prishtinës për vitin 2020

27 shtator 13:31

Kuvendi Komunal i Prishtinës ka miratuar buxhetin për vitin 2020.

Buxheti prej 91 milionë eurove kaloi me 35 vota për, një abstenim dhe asnjë kundër.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka falënderuar asamblistët për diskutimet që i quajti konstruktive.

“Me 35 vota për, një abstenim, dhe asnjë kundër kaloi buxheti i Prishtinës për vitin 2020. Falënderoj asamblistët për diskutime konstruktive. Prioritetet e buxhetit prej 91 milionë eurosh do të shpalosen javëve në vijim”, ka shkruar Ahmeti në llogarinë e vet në “Facebook”.

/Epoka e re/

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Kryetari i partisë Aleanca Kosova e Re (AKR), Behgjet Pacolli,…