Mkhitaryani kërkohet nga Interi dhe Dortmundi

19 dhjetor 2017 | 16:40

Henrikh Mkhitaryan pritet të largohet në janar nga Manchester United, pasi nuk bënë pjesë në planët e trajnerit, Jose Mourinho.

Interesim për lojtarin në fjalë ka treguar Interi, kurse të martën garës për transferimin e tij i është shtuar edhe Borussia Dortmund.

Në këtë të fundit Mkhitaryan ishte kalitur si futbollistë i klasit botëror. Në anën tjetër Unitedi nuk është e interesuar për huazimin tij, por vetëm për shitjen komplete të kartonit të mesfushorit armen.

Redaksia online
(e.r. / epokaere.com)

Fjalët Kyçe:

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Ministria e Zhvillimit Ekonomik (MZhE) ka njoftuar se nesër (e…