“Moana 2” rikthehet në 2024, gjithçka duhet të dini rreth filmit

09 shkurt 2024 | 12:26

Moana po kthehet për një film të dytë, dhe ne nuk mund të ishim më të emocionuar. I publikuar në vitin 2016, filmi i parë ndjek personazhin kryesor në Polinezinë e lashtë, ndërsa ajo i përgjigjet thirrjes së Oqeanit dhe përpiqet të shpëtojë ishullin e saj nga një mallkim.

U njoftua në vitin 2020 se historia do të vazhdonte në një seri televizive të animuar, por Disney së fundmi konfirmoi se ajo është duke u ripërpunuar në një film artistik.

Sipas përmbledhjes zyrtare, pjesa e dytë e çon Moanën, Maui-n dhe një ekuipazh të ri marinarësh në një udhëtim emocionues pasi Moana merr një telefonatë të papritur nga paraardhësit e saj dhe udhëton në detet e largëta të Oqeanisë për të ndihmuar ata.

Për fat të mirë, kasti origjinal mbetet i njëjti, duke përfshirë Auli’i Cravalho si Moana, Dwayne ‘the Rock’ Johnson si Maui, Nicole Scherzinger si Sina dhe Temuera Morrison si Shefi Tai.

Megjithatë, një ndryshim i madh për këtë serial është se Lin Manuel Miranda, i cili mori një nominim për Oscar për punën e tij në filmin e parë, nuk do të rikthehet. Në vend të kësaj, Opetaia Foa’i, Mark Mancin, Abigail Barlow dhe Emily Bear po shkruajnë muzikën për filmin e ri.

Lajme të sponsorizuara

Të fundit
Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka mësuar orarin e plotë…